Harlekin


Na fretce typu Harlekin musí být zbarvení symetrické. Velká bílá skvrna přechází od spodní linie očí, přes tváře a krk , kde je přesně ohraničená. Tvoří náprsenku. Všechny tlapky musí být bílé. Na kolínkách jsou bílé znaky. Na břiše mohou být bílé znaky a na temeni hlavy malé bílé znaky v podobě teček nebo čárek. Špička ocasu není bílá.

Nos : Tmavý, růžový nebo pigmentovaný.

Oči : Černé, karmínové nebo modré.

Vady : Vadou je, pokud nejsou na všech nohách bílé ponožky. Náprsenka musí mít přesné ohraničení a nesmí pokračovat na břicho. Harlekin je bez bílé špičky na ocásku. Rozložení barvy musí být symetrické.

Black Harlekin - Poloangora
Chokolade Harlekin - Angora


Champagne Harlekin - AngoraSilver Harlekin


Nemá žádnou masku, maximálně barevné proužky pod očima Na hlavě tmavé, většinou trojúhelníkovité zbarvení, které může pokračovat až na hřbet. Skvrna na krku není ohraničená, ale pokračuje na břicho. Vnitřní strany nohou jsou světlé jako ponožky. Celá srst je promísena šedými chlupy na hřbetě, které pokrývají i boky a nohy. Špička ocasu může být bílá.

Nos : Černý, hnědý, růžový

Oči : Černé, karmínové nebo modré.

Vady : Na Hlavě nesmí být výrazná maska. Skvrna na krku nesmí být ohraničena, ale musí pokračovat až na břicho fretky. Vnitřní strany nohou mají mít světlou barvu jako tlapky. Ponožky jsou na všech tlapkách.

Vše na stříbrném harlekýnovi musí být symetrické

Silver Harlekin - Angora