- 30.11. 2016 -

Freťáček je v novém domově.

Nabízím krásného chlapečka z našeho vrhu. Narozený 4/2016. Je to velmi hodný freťáček, který žije v rodině s další fretkou a malým dítětem. Je bezproblémový. Nikdy nekouše.

Hledám pro něj nového majitele, který už fretku měl nebo má a ví, co přináší soužití s fretkou. Freťáček spí se synem majitelky v posteli a určitě by se dobře cítil v rodině, která mu zajistí podobné podmínky. Hledáme trvalý domov. Ne domov na zkoušku.

Freťáček je očkovaný, čipovaný s pet pasem a průkazem původu.

Více informací na telefonu 721 355 724

- 23.11. 2016 -

Na stránkách mám přidané Plánované odchovy 2017. Už od jara jsem věděla, že zopakuji krytí páru Csibefalo x Jethro a Ghita x Rasputin. Miminka od těchto párů byla velmi pěkná a podle zpráv nových majitelů mají i dobré povahy.

Další páry mi daly dost zabrat a několikrát jsem je předělala. Velikou radost mám z možnosti nakrýt Cruellku samečkem Malenkoe chudo Solnca Luch iz Russkoy skazki. Je to krásný, velký kluk, který letos na výstavě v Praze porazil našeho Timonka. Určitě to není jeho jediné vítězství, Solnca je nádherný kluk a těžko se na něm hledá jakákoliv vada. Cruellka bude mít svá poslední miminka.

K Paris jsem nejdříve vybrala do páru našeho krasavce Teda a vím, že miminka by byla nádherná, ale když začala Pariska světlat a nakonec je z ní fretečka s barvou Sable Fine point - světlé tělo a hlava, tmavé nohy, tak jsem původní plán změnila a vybrala jsem k ní stejně zbarveného Timonka. Timonek je moc hodný pohodový medvídek a Paris je po mamince čertice, ale z daleka už ne taková jako její mamina Laris. Freťátka od tohoto páru budou mít podíl tchoří krve už jen jako naše Csibefalo a ta už je chováním více fretka než tchoř. Z tchoře jí zůstala jen chytrost a rychlost. Plachost a ostražitost, která je tchořů běžná je pryč.

- 22.11. 2016 -

Timonek a jeho cena z výstavy Furry Snakes

2 místo junior samec

- 8.11. 2016 -

Dnes jsem vybrala pár fotek z výstavy od fotografa Davida Špidlena a ze svého foťáku.

Jak vznikají krásné fotky Davida Špidlena

Chce to spousty pomocníků a pastiček

A výsledné foto David Špidlen

Timonek a sestřičky

Další příprava na focení

 

A foto David Špidlen

Yasminka a Urs - syn našeho Rasputinka

 

Ted a Iilie David Špidlen

Marcelo - chlapeček Ilie a Tai Chi

Perla holčička Lary a Rasputina Foto David Š.

Timonek - pohodář

- 30. 10. 2016 -

22.10. se naše fretky Ted Nostrofuretti, Timon Yasmins Ferret a Iilie Ferret Majestik zúčastnily výstavy Furry Snakes v Praze. Z výsledků mám velikou radost. Timonek měl vysoké hodnocení a obsadil 2. místo mladý samec.

Ted obsadil také druhé místo dospělý samec. Ted byl dokonce v rozstřelu, ve kterém bojoval o místo první s chlapečekem z našeho chovu Jackem ferret Majestik. Jack se ale nakonec líbil o trochu víc a tak byl zaslouženě první. S Jacka mám také velikou radost.

Timonek

- 30. 10. 2016 -

Kamarádka nabízí krásného, dva a půl roku starého freťáčka z našeho chovu. Poprosila mě o pomoc s hledáním nového, skvělého majitele. Freťáček je zvyklý na jiné fretky a tak mu bude dobře v rodině s další fretkou. Ideálně samičkou. Zájemce o kluka může psát na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

- 31. 5. 2016 -

Miminka Chibi jsou všechna v nových domovech a dělají radost " svým " lidem. Už za týden budou mít freťátka Cruellky a Iilinky osm neděl a tak jsou dnes objednaná na čipování a očkování. Na stránky jsem přidala fotky vrhu Cruellky a Ilie. Dnes přidám fotky Larinky.

Kluk a holčička od Larinky

- 24. 5. 2016 -

Koncem týdne odchází děti Chibi a Jethra do nových domovů. Všechna freťátka jsou na svůj věk veliká , jsou zdravá, vymazlená a dokonce to vypadá i tak, že už znají sílu svých zoubků a snaží se být opatrná, když mi okusují prsty. V kleci a i v ohrádce, kde tráví celý den, chodí spolehlivě na záchůdek.

Chibinka se mezi svými potomky ztrácí.

- 18. 5. 2016 -

Freťátka Chibi byla včera na očkování a čipování . Pan doktor jim udělal celkovou veterinární prohlídku, včetně kontroly oušek. Ještě mají před sebou kontrolu klubového poradce chovu a od 27.5. už začnou odjíždět do nových domovů.

Včera jsem na stránky dala fotky freťátek od Chibi a Cruellky. Dnes bych ráda vyfotila maličké od Ilie a Lary.

Miminka Ilie a Cruellky

Maličká Moa je celá máma Ilinka. Dokonce má úplně stejný výraz

- 13.5. 2016 -

Děti Larinky začínají měnit barvu .

- 10.5. 2016 -

Mezi odchovy 2016 jsem přidala miminka Cruellky a Rasputina

14. dnů stará miminka Larinky a Rasputina

Volná freťátka po Chibi a Jethro Tull - zadaná

- 9.5. 2016 -

Na stránku Odchovy Jerhro x Csibefaló jsem přidala fotky pět týdnů starých freťátek. Freťátka už chodí jen na záchůdek a už tři dny jsem nenašla ani jeden bobeček mimo wecko. Včera poprvé ochutnala vodu s mističky a dnes už všechna pijí vodu. Maminka Chibi dostala před pár dny hamaku, aby měla od miminek alespoň chvilku klidu, ale maličký Leonek se dokáže do hamaky dostat, i přesto, že je dost vysoko.

- 6.5. 2016 -

Ze spojení Csibefaló x Jethro Tull mám tři volné chlapečky. Dnes mají pět týdnů.

 

Lucas

Luis

Leon

- 5.5. 2016 -

Miminka Lary mají dnes 9. dní. Před hodinou jsem Laru přestěhovala z výběhu do klece a prozatím stojí u mříží a snaží se klec zničit. Vydržím to ještě tak hodinu a pak ji zas vrátím tam, kde se jí líbí.

Chlapeček Lary a Rasputina

více fotek v Odchovech 2016

- 4.5. 2016 -

Miminka Chibinky už mají veliké zoubky a tak jsem jim na zkoušku dala celé kuřecí stehno. Čekala jsem, že jim maminka maso sebere a odtáhne do záchodku, ale nechala jim ho a určitě je ráda, že se miminka zabaví a nechají ji chvilenku v klidu. V pátek budou mít pět týdnů a začínají si mezi sebou hrát. Většina už otevřela očička a snaží chodit na záchůdek .

- 3.5. 2016 -

Včera jsem k odchovům 2016 přidala fotky freťátek Cruellky a Csibefaló. Zítra udělám fotky Ilie a Ghitunky.

- 29.4. 2016 -

Kuk. Co se zas mamino děje? Pořád mě teď pozoruješ. Nepřeháněj to nebo tě kousnu. Já vím že si myslíš že jsem hodná a že nekoušu, ale moc dobře víš, že si teď to, co mám schované v peřince, budu hlídat a chránit.

Neboj Larinko, já tě přestanu tak často kontrolovat. Vím, že se o miminka moc dobře staráš a že mě k tomu vůbec nepotřebuješ. Jen na chvilenku si je půjčím, protože bych moc ráda věděla, kolik máš chlapečků a kolik holčiček.

- 25. 4. 2016 -

Ve čtvrtek 21.4. 2016 se Ghitunce narodila miminka. Dnes nafotím jednotlivě miminka Csibefaló .

Doma mám navíc dva kusy klokanek.

- 21. 4. 2016 -

Miminka Cruellky budou mít zítra tři týdny a tak začínám přikrmovat kaší z krůtího masa a vloček pro koťata. Zatím to některým moc nechutná, ale určitě brzy začne.

- 19.4. 2016 -

Csibefaló dnes ráno začalo nosit maličkým kousky masa a tak jsem o pár dní dřív než je obvyklé začala s přikrmováním. Oproti loňskému roku k masu nepřidávám granule Applaws kiten, ale přešla jsem na značku ND pro koťata. Firma Applaws změnila výrobce, recepturu nebo pustila do prodeje nepovedené granule, které fretky nechtěly baštit. Miminka budou tedy letos odchovaná na mase a granulích ND.

- 18.4. 2016 -

Tohle maličký moudro se jmenuje Timon Yasmins Ferrets a je to náš nový přírůstek. Timonek je úžasný a moc hodný chlapeček. První den se u nás moc bál. Myslela jsem si, že by se mu mohlo líbit u našich hodných samiček, které byly z miminka nadšený, ale Timonkovi se vůbec nelíbila jejich barva. Jeho maminka je bílá a naše holky jsou všechny tmavé, tak Timonek plakal. Sobotu tak tedy strávil v mém náručí a celou noc byl sám. Do rána se mu to v hlavince narovnalo a s holčičkami je kamarád. Už se je dokonce pokouší trápit.

- 15.4. 2016 -

Ve středu se Cruellce i Ilince narodila freťátka.

Cruellka zas zlobí a dělá že neví jak se u miminek leží. Ještě že je moc hodná a je jí jedno, že jí miminka pořád rovnám na bříško. Moc dobře se jí u toho takhle spí. Doufám ale, že jí to brzy přejde, protože já bych se taky moc ráda vyspala. :)

Ilinka, ta zas miminka brání a bez pasty se k maličkým nedostanu. Dnes jsem ale zjistila, že její hrozby jsou jen na oko. Nestihla jsem s rukou včas uhnout, když po mě vyjela. No ale nekousla. Jen do mě narazila čumáčkem. Naprosto stejně se chovala její maminka Cruellka u svého prvního vrhu. Toto mají holčičky stejné.

Je úžasný, jak se s takového uskákaného trdla stane v momentě tak svědomitá maminka.

Miminka Chibi dnes mají 14. dní.

Tři kluci jsou světlejší se znaky a čtyři budou v barvě Sabla - tchořovití po mamince. Všem fretečkám tmavnou nosánky.

 

A všichni s maminkou. Už se těším, až je budu moci přikrmovat a Chibince trochu ulevit. Jsou to cvalíci a Chibince dávají zabrat

- 12.4. 2016 -

Bohužel jsme o jedno freťátko přišli. Začalo slábnou a i když jsem se snažila, zachránit se mi ho nepodařilo. Dnes mají miminka 12 dní a jsou moc pěkná.

Nejpozději ve čtvrtek by měla porodit Cruellka a Ilie. Cruellku, tu hlídám už několik dní, protože bříško má obrovské a při vyšším počtu mláďat přichází porod dříve než 42. den. Cruelka svá první miminka v roce 2014 porodila už 38 den. Narodilo se nám 14 velmi malinkých miminek a přežilo jich 13. Všichni nakonec vyrostli a jsou z nich krásné, zdravé fretečky. Dva kluci v tohoto vrhu mají tři kila.

Cruelka 40. den březosti

Nejvíc času teď Cruellka tráví na zádech.

Uwe a Babu. Babu brzy oslaví 7. let

- 12.4. 2016 -

V sobotu si jedu pro krásného chlapečka Timon Yasmins Ferret. Timonek je siamáček s krátkou srstí po rodičích, kteří pochází z Ruska.

- 6.4. 2016 -

Cruellka má do termínu porodu ještě jeden týden, ale bříško má už teď tak veliké, že se jí už ani nechce moc běhat.

- 5.4. 2016 -

Freťátka dnes mají pět dnů. Maminka se o ně dobře stará a tak pěkně přibývají na váze. Máme sedm chlapečků a tři holčičky. Všechna freťátka budou tchořovitá a u některých jsou vidět bílé znaky na nožičkách - ponožky. Chibinka konečně začala sama jíst. Dva dny nechtěla z pelíšku od mladých vůbec vylézt. Jediné, co ji přinutilo k opuštění miminek, byla potřeba jít na záchod. To se u misky s masem ale ani nezastavila a tak jediné o co jsem za ty dva dny od ní dostala, byla convalescenční kaše, žloutek a lososová pasta. To všechno ale jen po troškách a z mého prstu. Teď už je ale všechno zase v normálu. Chibinka jí sama a moc jí chutná. Oproti loňskému roku je mnohem klidnější a na miminka jí můžu sahat i v její přítomnosti. U fretek, které svému chovateli důvěřují je běžné, že jim samička dovolí bez strachu a kousanců na miminka sahat, ale Chibi má v krvi 37% tchoře a ten jí velí miminka chránit před každým vetřelcem, tedy i přede mnou. Tak mám radost, že jsem tentokrát kamarád a je mi dovoleno občas nějaké miminko pohladit nebo vzít do ruky.

Některým freťátkům černají uši a nosy.

 

- 1.4. 2016 -

Včera ráno si Chibinka z deky udělala hnízdo a už z něj do večera nevylezla. Dnes nad ránem se jí narodilo 10 miminek. Všechna freťátka jsou velká, silná a mají mezi 11 - 13 gramy. Pohlaví jsem zatím nezjišťovala. Teď je pro miminka nejdůležitější, aby měla mléko a teplo a jejich maminka klid. Chibi je skvělá máma a já doufám, že se o všechny drobky dokáže postarat.

- 30. 3. 2016 -

Rasputin je táta. V pondělí 27.3. 2016 se narodilo v chovatelské stanici Yasmins Ferret samičce Corsica, která má původ stejně jako Rasputin v Rusku osm freťátek. Ve vrhu jsou čtyři holčičky a čtyři kluci. Na miminka se za pár týdnů pojedu podívat a moc se na ně těším.

- 29.3. 2016 -

Bříško už roste i naší Cruellce. Cruellka má termín v polovině měsíce dubna a otcem budoucích freťátek bude náš Rasputin.

 

Rasputin

- 25. 3. 2016 -

Chibi má do porodu asi 10 - 12 dní a myslím si, že krytí bylo úspěšné a miminka od páru Csibefalo a Jethro se nám narodí.

Pro samičky a jejich potomky každý rok vymýšlím co možná nejlepší pelíšky. Maminky mají rády soukromí a miminka krom své maminy potřebují i teplo. Občas se stane, že se některé miminko od maminky odplazí, ta si toho nevšimne a freťátko začne rychle ztrácet tělesnou teplotu a slábnout. Už loni v létě, kdy jsem na e shopech hledala chladící podložky, které jsem v době těch největších teplot nesehnala, jsem si koupila pro budoucí miminka pět disků, které po nahřátí v mikrovlnce udrží teplotu až 10 hodin. Zatím jsem je používala jen u starších fretek, které teplo milují a vyhledávají.

Nahřátý disk se dává ze spodu do dna pelíšku .

- 18.3. 2016 -

Hernu teď přestavuj na odchovnu freťátek a tak jsem na pár dnů potřebovala vyřešit, kam dám holčičky. A protože jsem je nechtěla zavírat do klecí, tak jsem jim z výstavní ohrádky vymezila takové hluché místo v jedné z místností. Holkám se tam moc líbí.

- 17.3. 2016 -

U freteček přibyly nové obrázky a i když je fretkám úplně jedno, co na zdi visí, tak mě se moc líbí .

 

- 13.3. 2016 -

 Jedna krásná zimní fotka. Freťáček Jurášek Ferret Majestik a Belgický ovčák Dandy.

- 11.3. 2016 -

Naše Chibi (Csibefalo) se velmi zodpovědně připravuje na nastávající mateřství. Termín porodu má až začátkem dubna, ale už teď se jí nechce vylézat z pelíšku a nechává se krmit z ruky. Pokud jí musím vyndat z klece, abych tam uklidila, tak se mi okamžitě vyšplhá po noze a zase se cpe zpátky do své deky. Chibi měla miminka už v loňském roce a byla skvělá máma.

- 7.3. 2016 -

Minulý týden jsem nechávala kastrovat říjnou samičku. Náš pan doktor odvedl skvělou práci. Fotky jsou pořízené asi 5 hodin po kastraci. Jizvička má necelý jeden centimetr a nemá venkovní stehy. Při kastraci pan doktor odebral celou dělohu. Někteří veterináři vyoperují pouze vaječníky, ale to není správný postup. Při kastraci se odebírá celá děloha. Freťulka pár hodin po kastraci sama pila a jedla. Nebojte se kastrace. Chce to jen šikovného veterináře, který ví jak se kastrace fretek provádí . A jak je z fotek vidět, skvělí veterináři nejsou jen v Brně, Praze nebo Boleslavy.

- 5.3. 2016 -

Nakrytá je i Cruellka. Tatínkem budoucích miminek je Rasputin.

- 4.3. 2016 -

Jedna momentka z výstavy.

Vrátila jsem se z cigárka a v ohrádce s Rasputinem sedí dvouletá holčička Yasminka, prohlíží freťáčkovi zuby a její maminka nikde. To mě hodně pobavilo. Rasputin je ale i v říji moc hodný kluk a maminka malé Yasminky to moc dobře ví.

To, jak jsme na výstavě dopadli napíšu na stránku " Naše výstavní úspěchy"

- 23.2. 2016 -

Naše Ilie Ferret Majestik. Začíná být ještě krásnější než její tatínek Ted. Musela jsem ji na pár dnů oddělit od Larinky, protože je divoká a bláznivá. V sobotu je přihlášená na výstavu do Prahy a bylo by fajn, kdyby rozhodčím nevyskakovala při posuzování z ruky.

- 21.2. 2016 -

Freťáček Chikako je po kastraci a velmi rychle se po operaci zotavil. Dokonce už mám pro něj novou rodinu, která se na chlapečka moc těší. Ve světě fretek to jsou začátečníci, ale tohoto chlapečka i bez předchozích zkušeností snadno zvládnou. Pořád je moc hodný. Pan veterinář říkal, že tak hodného freťáčka v ordinaci už dlouho neměl a to mu tam nosím jen samé hodné fretky.

Nakrytou mám první samičku. Prvním letošním párem, který by mohl mít freťátka je Chibi (Csibefaló) a Jethro Tull. U obou to budou jejich druhá freťátka. Chibinka měla v loňském roce velmi pěkná miminka a tak doufám, že i letos bude její vrh stejně krásný a silný jako ten minulý. Chibinka je skvělá máma a až do doby, kdy se začínají freťátka dokrmovat moji pomoc nepotřebovala. Celou dobu si freťátka držela u bříška a nikdy se jí nestalo, že by se některé z dětí někam odkutálelo.

Když jsem měla možnost pozorovat, jak skvělý maminky jsou fretky s krví tchoře (Chibi má asi 30% divoké krve) tak jsem se rozhodla, že si do chovu pořídím fretku, která má podíl krve divokého tchoře ještě vyšší a tak k nám do party loni v létě přibila Lara. Lara je z Lotyšska a je ze 75 % tchoř stepní. V letošním roce Laru připouštět nebudu. Lara totiž nesnáší pobyt v kleci a prozatím z každé klece dokázala utéct. Jediná klec ze které se nedostane je Ferret Nacional, ale ta je zas nevhodná na odchov mláďat. Pokud se Lara příští rok trochu uklidní a začne o něco lépe snášet pobyt v kleci, tak možná zkusím odchov v příštím roce.

 

- 17.2. 2016 -

Rasputin má na návštěvě nevěstu.

- 16. 2. 2016 -

Minulý týden ve středu se k nám vrátil chlapeček z našeho loňského vrhu. Je mu 10 měsíců a je to moc milý a veselý kluk. Má radost z každého člověka, líbí se mu fretky, kocour, pes a dokonce i slepice. Na všechno se s nadšením vrhá a vše komentuje hlasitým kvokáním. Kvoká i ze spaní. Prostě šťastný a spokojený chlapeček. V pondělí jsem ho vzala na veterinu na prohlídku a s panem doktorem jsme domluvili termín kastrace a očkování. Jediné očkování které má je to, které dostal ještě u nás v sedmi týdnech. Bývalé majitelce její veterinář řekl, že fretky se očkují až v jednom roce. Bohužel to není poprvé, co jsem se s tímto názorem veterináře setkala. No ale chlapeček je zdravý a tak ho nechám po kastraci ještě naočkovat proti psince a vzteklině a začnu mu hledat novou a doufám že tu poslední, milující rodinu.

9. 2. 2016

Cruellka, Jethro tull a Csibefalo mají za sebou preventivní vyšetření a jsou zdravý. No a protože pan doktor při odběru krve vyholuje na zadní nožičce jen malinké místo, tak nechám udělat stejná vyšetření všem fretkám ještě před výstavou. Na pondělí jsem objednala na preventivní vyšetření Ghitu, Ilie, a Rasputina.

30.1. 2016

V říji je Chibinka a Cruellka. Zrovna tyto holčičky jsem na výstavu nepřihlásila a tak společně s Jethrem půjdou po neděli na veterinu, abych nechala udělat krevní testy a vyšetření srdce. Ostatní fretky, které budu letos krýt čekají krevní testy až po výstavě, která je poslední víkend v Praze.

27.1. 2016

Konečně jsem se dostala k tomu, abych nechala zaktualizovat stránky a tak mám hotové "Plánované odchovy" na rok 2016 a nově doplněné jsou i stránky "Naši kluci" a "Naše holky".

Na konci února bude v Praze výstava a já jsem na ni přihlásila šest fretek. Samičkám ale pomalu nastupuje říje a je možné, že tou dobou už budou nakryté, tak možná pojedou jen kluci a Lara.

Včera jsem fotila Sharu. Brzy bude mít 7. narozeniny, tak je to už starší dáma, ale dovádí a raduje se stejně jako mladé fretky.

Naše Larinka je hodně fotogenická a pokud fotím její hlavičku, tak jí to na všech fotkách sluší. Mnohem složitější je ale Laru zastavit a vyfotit celé její tělíčko.

13.1. 2016

Představuji Vám naše čtyři chovné samečky. V letošní sezóně, ale v chovu využiji pouze tříletého chlapečka jménem Jethro Tull a mladého chlapečka Rasputina, který k nám koncem léta přicestoval z Moskvy. Dále jsem dostala možnost nakrýt jednu naši samičku krásným Dánským samečkem Tai Chi Cilleborgs a tak velmi ráda tuto možnost využiju a nakryji s ním naši Ilie.

 

Dandy Rocknrol Ferrets Jethro Tull OTDM Ted Nostrofuretti a Rasputin Russian Pasion

Tai Chi Cilleborgs

Brzy představím i naše chovné samičky.

Fretečkám v pokojíku přibyl nový, krásný obrázek, který nám namalovala a darovala moc hodná paní Katka.