22. 5. 2018

Malinký Parisky 3,5 týdne.  Miminka už od víkendu baští kaši z masa, granulek a různých vitamínů. Zkouší i záchůdek. Pokusím se dnes nafotit ještě jeden vrh.

Holčičky - volné máme ještě dvě

A chlapečci

18. 5. 2018

Miminka Paris a Timonka mají tři týdny.

4. holčičky

l

3. chlapečci

Miminka

A freťátka Raketky a Taifuna mají dnes 2. týdny

chlapeček

a 8. holčiček

16.5. 2018

Nejstarší freťátka budou mít pozítří pět neděl a jsou moc roztomilá. Hrají si mezi sebou a velký zájem mají i o moje prsty.

Holčička 1.

 

 

Holčička 2.

Chlapeček - pravé očičko má otevřené jen pár hodin

 

13. 5. 2018

Miminka Parisky 2. týdny

3. kluci

4. holčičky

12. 5. 2018

Jedno freťátko z naší Raketky první dny hůř rostlo. Je to ale maličkej draveček a dokáže se k mámě dostat i když máma spí někde jinde, než v dolíčku s miminky. Je pořád menší než jeho sourozenci, ale ten rozdíl už není tak velký a pokud se bude dál snažit, tak hodně dostat k mléku, tak sourozence brzy dožene.

naši nejmladší jeden týden

 

 11.5. 2018

Všechny naše miminka se narodila v pátek a tak mají dnes miminka Chibi 4. týdny. Miminka Parisky 3. týdny a nejmladší děti mají 1. týden.

Ráno jsem nafotila miminka Chibi a Taifuna.

1. holčička

2. holčička

Chlapeček

9.5. 2018

Freťátka Chibinky a Taifuna už začínají hledat záchůdek. Chibi jim zatím toho nechce moc dovolit a tím, že jsou jen tři, tak se jí docela daří udržet miminka v pelíšku. Když chci miminka přikrmovat, tak musí  máma z klece ven. 

Krásně rostou i miminka Parisky.

Jsou hodně světlounký a některým tmavnou  nosánky. 

4. holčičky

3. chlapečci

A našim posledním vrhem, který se narodil minulý týden v pátek je  9 miminek Raketky a Taifuna.  Ti mají 7 holčiček a dva chlapečky.

Jeden chlapeček je maličký, ale moc se snaží, aby se dostal mámě k bříšku.

Raketka bere své mateřství hodně vážně. Její chování se příchodem maličkých hodně změnilo. Raketka je fretečka z mého chovu a nechala jsem si ji hlavně proto, že se do mě zamilovala snad ještě dřív, než otevřela oči.  Už jako prcek se prala se svými sourozenci o mou přízeň. Když jsem chtěla pochovat a pomazlit některé freťátko, tak u toho musela být i Raketka. Měla spoustu sourozenců a tak se už jako malinké miminko pořád mazlila a chovala. Když povyrostla, tak si mě pořád před ostatními hlídala. Pokud jsem si ji vzala na ruku, tak by  mi nejraději zalezla do pusy. 

A teď. Když chci miminka jen zkontrolovat a pomalinku nadzvednu deku, tak vylítne z pelíšku jak saň a snaží se mě sežrat.

Dostat ji z klece, když potřebuji u maličkých uklidit je skoro nemožný. Vždycky jí musím dát nějakou dobrůtku do misky, aby vylezla a nechala se chytit. Musí to být ale pokaždé něco nového. Na maso, lososový olej, papriku a pastu se vylákat nedá. Funguje konvalescenční kaše , žloudek a někdy jogurt.  Tak jí musím několikrát za den do klece nastrkat najednou tři mističky s oblíbenými dobrotami a princezna se u jedné z misek zastaví a nebo taky ne a vletí zpět do pelíšku. Vystrčí jen nos a hlídá. A si zkus tu deku nadzvednout.

Já se tomu zatím směju, protože se jí ještě nepovedlo mě kousnout, ale kvůli ní doufám, že se brzy uklidní a přestane se o maličký tolik bát a stresovat se.

Miminka ale dobře rostou a Raketka mě zatím vůbec nepotřebuje.

 

7.5. 2018

Miminka Parisky a Timonka jeden týden

5. 5. 2018

Před třemi týdny se u nás narodila první letošní miminka.

Maminkou freťátek je naše Csibefaló a tatínkem krásný a hodný sameček z Ruska Taifun.

Pro Csibefalo (Chibi) to jsou poslední miminka.

Taifun je mladý sameček a jsou to jeho první děti.

Freťátka se narodila tři, všechna budou tchořovittá a mají se čile k světu.

Včera jsem jim zkoušela dát jejich první tuhou stravu, ale nikdo nechtěl ani ochutnat.

Prý to je hnusný.

Mléka mají dost ale i tak se  dnes znovu pokusím o jejich nakrmení.

 

 2. týdny

Dalším  miminka se narodila o dva týdny později . Maminkou freťátek je Pariska a tatínek je krásný kluk Timon.

Máme tři kluky a čtyři holky.

holčičky 5. dní

a chlapečci