Furry Snakes Praha 22.10. 2016

22.10. se naše fretky Ted Nostrofuretti, Timon Yasmins Ferret a Iilie Ferret Majestik zúčastnily výstavy Furry Snakes v Praze. Z výsledků mám velikou radost. Timonek měl vysoké hodnocení a obsadil 2. místo mladý samec.

Ted obsadil také druhé místo dospělý samec. Ted byl dokonce v rozstřelu, ve kterém bojoval o místo první s chlapečekem z našeho chovu Jackem ferret Majestik. Jack se ale nakonec líbil o trochu víc a tak byl zaslouženě první. S Jacka mám také velikou radost.

Ted

Timonek

Timonek

Timon a jeho sourozenci

Mezinárodní výstava fretek v Praze 27.2. 2016

Tato výstava byla pořádaná Spolkem chovatelů fretek. Velké díky za pečlivou přípravu patří Yasmin, která výstavy fretek organizuje už 10 let. Uspořádat tak velkou výstavu, ale potřebuje pomoc dalších nadšenců a tak poděkování patří i všem, kteří se na přípravě výstavy podíleli.

Pozvání k posuzování přijaly rozhodčí z Maďarska Livia Szabó a Kristina Ferenc

Výstavy se zúčastnilo 129 fretek a 50 vystavovatelů s pěti zemí Evropy.

Na tuto výstavu jsme s kamarádkou Monikou, která výstavu moderovala, jely už v pátek, abychom pomohly s přípravou výstavních prostor. Práce bylo spousta a spát jsme šly až po druhé hodině ráno. Teda spát. Za hlavou jsme měly tchoří holčičkou Lo, která vydržela až do rána do šesti hodin, kdy jsme vstávaly, ve své kleci skákat a škrábat. Lo je sestřička naší Lary, ale zjistila jsem, že Lara je oproti ní líné, hodné zvířátko. My jsme vstaly a Lo šla chrnět.

Rasputina výstavy unavují a prospal skoro celý den

A i když si žádnou cenu z výstavy neodnesl, tak posuzovatelky z Maďarska zaujal

Cestování a výstavní ruch Larince nevadí. Celý den byla zas moc hodná a nikoho nekousla.

Když jsem se vrátila z polední pauzy, tak jsem v ohrádce s Rasputinem našla holčičku mojí kamarádky Yasmínku, která freťáčkovi zrovna prohlížela zuby. Její maminka měla stále spoustu práce, tak malou odložila do ohrádky s říjným samcem. Rasputin je ale moc hodný chlapeček, tak malé hrozilo jen to, že bude od samce hodně smrdět.

Yasminka měla na triku nápis KDYBYCH MOC KOUSALA VRAŤTE MĚ MÁMĚ.

Yasminka a Rasputin ještě jednou

Náš obchůdek s pelíšky pro fretky.

Mezinárodní výstava fretek v Plzni 28.11. 2015

V sobotu 28.11. 2015 se naše fretky zúčastnily Mezinárodní výstavy fretek v Plzni. Výstava byla krásná a pořadatelkám se moc povedla. Přihlášeno bylo 97 fretek ze tří zemí.

Přihlášené jsem měla 4. fretky a doprovodila nás Lara, která měla celý den skvělou náladu a nechala se pochovat a pohladit od každého, kdo ji chovat chtěl. Jediný maličký kousanec jsem chytla jen já, když jsem si ji chtěla vzít zpátky z náruče mého kamaráda.

Ilie Ferret Majestik byla přihlášena do kategorie Samice mladá - tchořovitá . V této barvě soutěžila společně s dalšími 6. fretkami a obsadila 1. místo

Postoupila tak do další soutěže, kde se setkaly stejně staré vítězky všech barevných kategorii a v této kategorii obsadila 2. místo.

Ghita Ferret Majestik byla přihlášena do kategorie Dospělá fretka - Other (fretky s bílými znaky). V této barvě soutěžila s dalšími čtyřmi samičkami a obsadila 1. místo

Stejně jako Iilie postoupila do další soutěže, kde se sešly všechny dospělé samičky, ze všech barevných kategorií a I i v této soutěži obsadila 1. místo

 

Rasputin Russian Passion byl přihlášen do kategorie Mladý samec - tchořovitý , kde soutěžil s dalšími šesti mladými kluky. Rasputin se neumístil, ale tuto soutěž vyhrál chlapeček z našeho chovu Jack Ferret Majestik

Ted Nostroferetti byl přihlášen do kategorie Dospělý samec - tchořovitý, kde soutěžil s dalšími sedmi samci a obsadil 1. místo

Postoupil tak do další soutěže, kde se sešli dospělí samci všech barevných kategorií a Ted obsadil 1. místo

Na závěr se na pódiu setkalo šest vítězů všech kategorií. A tak se v této nejvyšší soutěži setkal náš Ted s Ghitou a Jackem s dalšími třemi fretečkami. (jména doplním)

Všichni tři rozhodčí pak vybírali nejkrásnější fretku výstavy a tou se stal náš Ted Nostrofuretti, který získal titul BEST IN SHOW.

Mezinárodní výstava fretek Osrnabruck 14.11. 2015

Výstavy v Ostnabrucku se zúčastnilo 178 fretek a 42 vystavovatelů z 5 zemí. Dlouhosrstých fretek bylo 32 a 146 bylo fretek standardních a poloangor. Výstava má už velkou tradici a toto byl už 12. ročník.

Fretky jsou řazeny do kategorií podle věku, barvy, délky srsti a samozřejmě kastráti a nekastrované fretky se posuzují odděleně. Barvy se neslučují a tak se může stát, že v nějaké barvě může být i jediná fretečka.

Nejvíce obsazenou kategorií byla dospělá, tmavě tchořovitá samička 8 a speciální barva - dospělý samec 10 (to jsou pandy, pinto pandy, blaze)

Ghita Ferret Majestik soutěžila společně s dalšími čtyřmi samičkami v kategorii Samice dospělá Harlekin a obsadila první místo. Ghita je fešanda a z výsledku mám samozřejmě velikou radost.

Ted Nostrofuretti byl přihlášen společně s dalšími pěti samci v kategorii Samec dospělý - tmavě tchořovitý a skončil na čtvrtém místě. Ted je krásný samec, ale ráno vstával prdelkou nahoru, celý ten den byl protivný a paní posuzovatelku kousnul.

Ilie Ferret Majestik byla přihlášena do kategorie Samice mladá- tmavě tchořovitá a v konkurenci dalších pěti samiček se umístila na prvním místě. Z tohoto výsledku mám radost, protože konkurence byla veliká a samičky moc pěkné.

Rasputin Russia Passion byl přihlášen do kategorie Samec mladý - světle tchořovitý společně s dalšími čtyřmi samečky a obsadil první místo. Všichni samečci byli moc krásní a velcí. Dva z této kategorie byli z Ruska, dva z Estonska a u posledního nevím, ale dost možná, že byl jeho původ také někde na východě.

Lara Black Amber byla přihlášena do kategorie Samice mladá - světle tchořovitá společně s dalšími čtyřmi samičkami a obsadila čtvrté místo. Měla jsem velkou radost, protože vše zvládla na jedničku. Nikoho za celé tři dny nekousla i když jsme ji občas dost naštvali. Nejvíc rozhozená byla při veterinární prohlídce, protože veterinář měl gumové rukavice. To Lara nezná a moc se jí to nelíbilo.

Výstava byla krásná, cesta jako vždy náročná, setkala jsem se s přáteli a pozitivní pocity převládají.