Další potvůrky co s námi žijí


Začnu naším kocourem , který už s námi žije asi 13 let. Tak trochu mi ho vnutili v útulku s tím, že se ničeho nebojí a je moc milý a má asi tři roky. Měl vyholené tělíčko a vůbec jsem netušila jak krásný , milý a velmi zábavný kocour se z něj vyklube. Pan veterinář mi ho předával s tím , že to je veliká kastrovaná kočka a tak dostal běžné kočičí jméno. Asi za rok jiný veterinář řekl , že je to na stoprocent kastrovaný kocour plemene Norská lesní kočka. Kocour už nové jméno pro kocoura nedostal a tak je to prostě náš Koček.

Koček
Jen o pár roků mladší je další můj veliký kamarád pejsek plemene Čínský chocholatý pes Chulio, kterého jsem si pořídila z vyhlášené chovatelské stanice. Pejsek měl veliké předpoklady stát se úspěšným výstavním psem, ale při první výstavě a hned to byla klubová málem omdlel z toho , že na něj sahá někdo cizí a pokud mi nemělo jeho omdlévání stačit , tak se ze všeho při posuzování poblinkal. I přes jeho vystoupení , kterým velmi pobavil přihlížející , dostal to nejlepší ocenění. Pan rozhodčí bral ohled na to , že je Chulio ještě miminko. Já jsem ale zjistila , že Chulio je nerv a rozhodla jsem se , že ho nebudu dalšími výstavami stresovat. Po čase se uklidnil a teď ho vyvede z míry už jen veterinář a nebo jeho kadeřnice. To zase omdlévá a blinká.

Chulio
Asi před pěti lety mne napadlo , že párek Mandarinských kachniček bude ideální dárek pro mého přítele k Valentinkovi. Mandarinky jsou v Číně považovány za symbol štěstí a věrnosti a já měla pocit , že Mandarinky jsou to jediné co potřebujeme k dokonalému štěstí.

Nakonec těch kachniček máme strašně moc . Těch , co jsou kupírované a nelítají je asi 10 druhů v páru. Jenže ty mršky se pořád páří a množí. Míra se nenaučil pořádně stříhat mladým křídla a tak máme další - létací. Těch je mnohem víc. Ráno odletí , večer se s křikem vracejí.
Určitě nesmím zapomenout na kohouta a jeho tři slepičky plemene Japonská hedvábnička. Kohout si svůj maličký harémek úzkostně hlídá a Míra se na ně nesmí ani koukat. To kohout přiběhne a bojovně do něj nožkama vrazí. Já koukat můžu. Myslím si , že jsem dokonce součástí jeho harému, protože předemnou čas od času kohout předvádí podobný svatební taneček jako před svými slepičkami.Po čase jsme kohoutkovi harémek rozšířili a koupili jsme další slepičky.
No a tím jsem si myslela že se zvířátky končíme a že žádná další zvířátka nepotřebujeme

JENŽE !

Mirek dostal k narozeninám od zaměstnanců pipinku - pštrosa australského (nejedlého) Emu

První co Emák po vypuštění z auta udělal bylo to , že málem zašlapal do země Chulia , spadnul do jezírka k rybičkám a nakonec si lehnul do mé bylinkové zahrádky. Tak se začala vyrábět ohrada pro pipinku. Od začátku se mi tak veliká drůbež nezdála jako ideální mazel, ale bylo mi ho líto , že musí být sám a tak jsme mu ze ZOO Olomouc pořídili holčičku. S pštrosí samičkou mi začalo malé peklíčko. Na rozdíl od samce, kterému říkáme Láďa a je klidný a mazlivý je samice Leonka potvora zlá. Míra ale obě pipinky miluje a nedá na ně dopustit. Já mám ráda jenom kluka. Leonka mne chce zabít a čas od času se jí povede mne alespoň klovnout . To potom chvilku listuji v kuchařce a hledám pštrosí speciality .

Láďa a Leonka


Na jaře 2011 se nám pipinky rozmnožily o 3 miminka

Jsou krásný, ale asi vyrostou. No a bojím se, že až vyrostou, tak si je Míra bude chtít nechat.Miminka rostou a Míra si je chce všechny nechat !!

Ve čryřech měsících mají polovinu velikosti svých rodičů.Myslím si, že i z fotky jde poznat, jak je Leonka protivná.Po nějaké době Miroušek vymyslel, že už ho nebaví sekat tráva a že si pořídíme nějaké zvířátko, které by tu trávu vyjedlo. Navrhovala jsem malinkou Holandskou kozičku, ale ta neprošla, protože křičí. No a tak máme klokany, kteří sice nekřičí, ale žerou všechno kromě trávy. Snědli všechny moje kytky, bylinky , okousaly vrby. Některé vrby umřely hned první zimu, jiné určitě nepřežijí tu nastávající. Ted´ se klokani pustili do jehličnanů. Jediné co jim nechutná jsou kopřivy, tráva a plevel. Potřebujeme kozičku !!

Klokaní kluk EmilA holčička Eliška