Freťátka u kterých je možnost odběru nebo rezervace

Stránka byla aktualizovaná

12. 6.  2019

Z vrhu Raketka x Taifun

chlapeček  Wilktor

odběr - možný ihned

 

1. holčička z vrhu Paris x Taifun

1. chlapeček z vrhu Paris x Taifun

2. chlapeček z vrhu Paris x Taifun

3 chlapeček z vrhu Paris x Taifun

V naší chovatelské stanici odchováváme pouze freťátka s průkazem původu.

Je ale rozdíl, jestli chcete freťátko jako mazlíčka a společníka nebo na chov.

Freťátko na mazlíčka - má samozřejmě také průkaz původu, ale jeho prodej je podmíněn kastrací, která by měla být provedena nejpozději do jednoho roku věku fretky.

Freťátko určené na chov - po takovém freťátku můžete sami odchovávat freťata s průkazem původu, ale musíte se zaregistrovat v některé organizaci, u které je možné založit chovatelskou stanici fretek.

Očkovaná a čipovaná jsou samozřejmě všechna freťata.

Při prodeji freťátka bude sepsaná kupní smlouva.

Prodejem freťátka pro nás nic nekončí. Rádi zůstanu v kontaktu a budeme vděční za nové fotky občasné zprávičky, jak se freťátku daří a jak roste. Když budete chtít poradit, rádi pomůžeme, bude - li to v našich silách. Zájemcům o chov a výstavy rádi poradíme, jak se zaregistrovat do svazu chovatelů fretek, jak absolvovat výstavu a podobně.

Freťátka od nás mohou odejít nejdříve ve věku 8. týdnů, kdy mají za sebou první očkování, jsou naučena ovládat sílu svých zoubků a samozřejmě používat záchůdek.

Všechna naše freťata jsou po uchovněných rodičích a před odchodem do nových domovů jsou zkontrolována poradcem chovu a veterinářem.

Pokud Vás naše fretky zajímají, budeme rádi, když se k nám přijedete podívat.

Všechny naše fretky jsou moc hodné a návštěvy milují.

Co si připravit před příchodem freťátka?

Přepravka - při jakémkoliv transportu je bezpečná, prostorná přepravka vystlaná dekou nejideálnějším řešením. Pro fretky je vhodná přepravka pro kočky. Nevhodné jsou malé přepravky určené pro hlodavce.

Klec - podle mých zkušeností je klec nezbytná. Pokud zvolíte správný typ klece, tak v ní bude fretka v době Vaší nepřítomnosti v bezpečí. Vybavena by měla být závěsným hamakem, dekou na dno klece, miskami na jídlo a na vodu a záchodkem s podestýlkou. Klec by neměla stát na přímém slunci a v průvanu. Pokud budete vybírat klec novou, tak doporučuji koupit klec, která má hladké dno , dostatečně velká dvířka a pevné zavírání.

Hamaky a pelíšky - kamarádka šije velmi pěkné, bytelné a často i zábavné pelíšky určené pro fretky. Na požádání zašlu momentální nabídku hotových výrobků.

Záchůdek - výběr správného typu záchodku je velmi důležitý. Fretky nerady používají malé záchodky ve tvaru trojůhelníků. Obecně platí čím větší, tím lepší. Používám velké a vyšší obdélníky. K záchodku pořiďte lopatku s otvory na vybírání použitého steliva.

Stelivo - nemělo by být příliš jemné. Fretky v záchodku rády hrabou a prach který se ze steliva po hrabání uvolňuje způsobuje jejich silné kýchání. Já používám dřevěné pelety, které fretky neroznáší.

Misky - pořiďte si alespoň dvě keramické nebo nerezové misky, jednu na suchou potravu a druhou na maso. Na vodu misku se zahnutými okraji (je vhodná i na granule). Z misky, která má zahnuté okraje se granule nedají vyhrabat tak snadno a i voda se z ní špatně vylívá. Pro dospělé fretky jsou vhodné závěsné misky. Freťátka na ně většinou nedosáhnou, ale záleží na typu klece. Při odchodu do nových domovů umí naše freťátka používat i napáječku, ale z misky pijí raději a napijí se z ní více.

Granule - freťátka od třetího týdne přikrmuji s granulkami značky ND pro koťata.

Maso - fretka je šelma a maso je pro naše fretky základní složkou jídelníčku. To, co fretka smí nebo nesmí je detailně rozepsáno na těchto stránkách v článcích - BARF.

Před příchodem freťátka si projděte celý váš byt a dívejte se na něj z pohledu malého zvídavého tvorečka. Odstraňte z jeho dosahu všechny křehké předměty, či takové předměty, o které by se freťátko mohlo poranit. Pozor na jedovaté rostliny v bytě. Fretky rády okusují gumu a tak před ním uklízejte dálkové ovladače od televize a starší typy mobilních telefonů. Nejde jen o to, že by mohlo freťátko zničit drahou věc, ale v případě spolknutí cizího předmětu může jít freťátku o život. Pozor na chemikálie a léky. To vše musíte z dosahu fretky uklidit. Dalo by se toho, na co by jste měli dát pozor napsat na celou stránku a tak ještě alespoň jedno upozornění a to před otevřenou pračkou a otevřenými okny. Otvory, kde by freťátko mohlo snadno uvíznout (otvor za obývací stěnou, kuchyňskou linkou a podob.) znepřístupněte. I když byt na příchod malého tvorečka řádně připravíte, stejně musíte neustále počítat s tím, že freťátko je vynalézavé.